RAJD PAMIĘCI ARMII GEN. ANDERSA

Zapraszamy wszystkich na uroczyste rozpoczęcie Rajdu Pamięci Armii Gen. Andresa, które odbędzie się 12 czerwca 2023 r. o godz. 18:00 Msza Św. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Drohiczynie, Józefa Ignacego Kraszewskiego 2, 17-312 Drohiczyn pod przewodnictwem ks. bp. dr Antoniego Pacyfika Dydycza OFM Cap. 

Rajd Pamięci Armii Gen. Andresa trwać będzie od dnia 12 czerwca 2023 do 8 lipca 2023 r. Grupa 25 motocyklistów ze Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński pragnie przemierzyć trasę od uzbeckiego Taszkientu, aż do polskiego cmentarza wojennego na Monte Cassino we Włoszech. Rajd przebiegał będzie szlakiem bojowym Armii Polskiej pod dowództwem gen. Władysława Andresa przez tereny Azji Środkowej, Bilskiego Wschodu, aż po wzgórza Monte Cassino. Pragniemy swoim rajdem oddać hołd i cześć żołnierzom oraz obywatelom polskim spoczywającym na cmentarzach oraz w miejscach pamięci zlokalizowanych na terenie Uzbekistanu, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Gruzji, Turcji, Grecji, Albanii oraz Włoch. Uczestnicy rajdu w 80. rocznicę tamtych wydarzeń zapalą ognie pamięci  w takich miejscach jak: Yangiyul, Almazar I  i II, Samarkanda, Kitab, Sharhirsabz, Yakkabag, Guzur, Balabuk i innych. Zwieńczeniem Rajdu będzie uroczysta Msza Św. na cmentarzu wojennym na Monte Cassino.

Zapraszamy Wszystkich bardzo serdecznie i wspólnie pomódlmy się za wszystkich uczestników rajdu i realizację założonych celów.

rajd plakat a3

 

 

 

Rajd Braci Taraszkiewiczów

 

SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Rajd Braci Taraszkiewiczów
Osoba do kontaktu trasy motocyklowej:
Grzegorz Konasiuk tel.: +48 514 824 464
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Taraszkiewiczowie 2023
 
 
 
 
 

RAJD OJCÓW NASZYCH STARYM SZLAKIEM "KASZUBY 2023"

RAJD OJCÓW NASZYCH STARYM SZLAKIEM

  " Kaszuby 2023”

Tym razem RAJD OJCÓW NASZYCH STARYM SZLAKIEM potoczy się po jakże pięknych malowniczych skrywających wiele tajemnic i tragedii Kaszubach.

Jeżeli ktoś jeszcze nigdy nie był na Kaszubach, nadarza się sposobność wypełnienia tej niechlubnej luki w nadchodzący długi weekend majowy
29.04 - 3.05. 2023 r.

Plan rajdu - kliknij

 

Kaszuby 2023

RAJD MONTE CASSINO 2023

RAJD MONTE CASSINO 2023
Termin: 02.11.06.2023 r.
Zapisy ruszyły. Informacje na plakacie i u Komandora Rajdu.

ZAPRASZANY!

Plakat Monte Cassino 2023