Podziękowanie Zarządu Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

Drodzy Przyjaciele,
za nami jubileuszowy, XX Zlot Gwiaździsty im. księdza Prałata Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, który ponownie – tak jak w latach przed pandemią – zgromadził u stóp Królowej Polski kilkadziesiąt tysięcy motocyklistów z Polski i Europy.
Jasna Góra zawsze była i na zawsze pozostanie w naszych sercach i myślach symbolem wiary katolickiej, patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych polskich wartości, dlatego jako hołdujący tym wartościom motocykliści już po raz dwudziesty, kontynuując wielkie dzieło naszego ś.p. Komandora Wiktora Węgrzyna, rozpoczęliśmy kolejny sezon motocyklowy w tym szczególnym dla nas miejscu.
Pragniemy gorąco podziękować Wam wszystkim nie tylko za Waszą obecność i wspólną modlitwę, ale też za Wasze wielkie serca i ofiarność, dzięki której jako reprezentanci wszystkich polskich motocyklistów będziemy mogli wspierać materialnie naszych Rodaków na ogarniętej wojną Ukrainie i w innych krajach dawnego ZSRR.
Podziękowania kierujemy do zawsze gościnnych, pomocnych i wyrozumiałych Ojców Paulinów – gospodarzy Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej – na czele z ojcem Waldemarem Pastusiakiem kustoszem Sanktuarium oraz ojcem Piotrem Gałdynem.
Serdecznie dziękujemy licznie przybyłym na uroczystości duchownym, wśród których najserdeczniejsze podziękowania kierujemy do Księdza Biskupa Seniora Diecezji Drohiczyńskiej prof. Tadeusza Pikusa, który jako Honorowy Członek naszego Stowarzyszenia dzielnie towarzyszył motocyklistom zarówno w czasie sobotniego spotkania, jak i również niedzielnych uroczystości, przewodnicząc Mszy świętej, kierując do nas homilię, a na koniec święcąc zgromadzone na Błoniach motocykle.
Dziękujemy naszym wspaniałym gościom; panu prezesowi Romanowi Klusce oraz pani doktor Teresie Kaczorowskiej za wygłoszone do nas w czasie sobotniego spotkania referaty, a także naszej nieocenionej rajdowej przyjaciółce i wspaniałej artystce Marii Lamers za uświetnienie śpiewem XX Zlotu Jasnogórskiego.
Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy świętować w towarzystwie wspaniałych, bohaterskich kobiet: pani Anny Paniszewej, pani Ireny Biernackiej, pani Lucyny Klimaszewskiej oraz pani Teresy Siemionowej, które jako Polki i działaczki białoruskiej opozycji niepodległościowej przebywają obecnie na przymusowej emigracji w Polsce.
Z całego serca dziękujemy Braciom Motocyklistom z Węgier oraz wszystkim stowarzyszeniom i grupom motocyklowym, które uczestniczyły w naszym wspólnym wielkim święcie motocyklowym; w największym zlocie motocyklowym w Europie. Cieszymy się, że pomimo różnych dróg, które przemierzamy, nadal jesteśmy razem i że nadal wszystkim nam bliskie jest wielkie dzieło Komandora Wiktora Węgrzyna oraz zawołanie księdza prałata Zdzisława Peszkowskiego „Kocham Polskę i Ty ją kochaj”
Życzymy Wam wszystkim bezpiecznego podróżowania i pielgrzymowania pod ochroną Jasnogórskiej Pani. Niech Ona Was strzeże i prowadzi.
Do zobaczenia w Gietrzwałdzie, gdzie tradycyjnie w pierwszą niedzielę października spotkamy się, aby podziękować Matce Bożej za kolejny szczęśliwy sezon.

Zarząd SMMRK